رونمایی از ۴ داروی جدید بیماری‌های خاص در ایران

به گزارش عصر امروز، غلامرضا اصغری بعدازظهر امروز در حاشیه نخستین کنگره اروپایی و آسیایی فارماکو اپیدمیولوژی در جمع خبرنگاران اظهار داشت: با رونمایی از ۴ داروی جدید از سوی سازمان غذا و دارو تحول چشمگیری در صنعت دارو در ایران اسلامی  به وجود می‌آید.
 وی با اشاره به اینکه سازمان غذا و دارو برای کنترل و نظارت بیشتر بر مصرف دارو اقدام به تهیه نرم‌افزار کرده ‌است، افزود: به‌زودی نرم‌افزار جدیدی روی گوشی‌های همراه نصب و با ارسال گزارش از سوی بیماران، تبعات دارو‌ها موردبررسی قرار می‌گیرد.
 رئیس سازمان غذا و داروی ایران خاطرنشان کرد: در سال گذشته ۴۰۰ میلیون نسخه‌های تجویزی بیماران در اختیار سازمان غذا و دارو قرارگرفته و از سوی متخصصان و کارشناسان این سازمان، اثر دارو‌ها بر بیماران شناسایی‌شده است.
 اصغری در مورد بدهی‌های معوقه به این سازمان بیان داشت: بدهی‌های سازمان‌های بیمه‌گر به داروخانه‌ها و سازمان دارویی هزار و ۸۰۰ میلیارد تومان برآورد شده است.
 وی اضافه کرد: قاچاق دارو یکی از معضل‌های پیش روی سازمان دار و غذا است و با پیگیری‌های به‌عمل‌آمده از سوی متولیان امر قاچاق، شاهد کاهش کمتر از نیم درصدی هستیم.

نظرات بسته اند