شایعه کشته شدن ۲ نفر در مسجد سلیمان صحت ندارد

به گزارش عصر امروز به منظور جلوگیری از گسترش شایعات مجازی در شبکه‌های اجتماعی مهم‌ترین و جدیدترین شایعه منتشر شده در فضای مجازی که توسط کاربران شبکه‌های اجتماعی نقل می‌شود را در بسته خبری «از شایعه تا واقعیت» بررسی می‌کند.
 «شایعه» 
 یکی از کانال‌های ضدانقلاب و معاند طی روزهای گذشته با انتشار تصویری مدعی شد که ۲ نفر در جریان اعتراضات مسجد سلیمان کشته شدند.
  
 این کانال همچنین با انتشار فیلم کوتاهی مدعی شد که تشییع جنازه با شکوهی برای این کشته‌شدگان برگزار شد.
 
  
 «واقعیت» 
در روزهای کوتاهی که در ایران اعتراضات مردمی با دخالت اغتشاش‌گران به آشوب کشیده شد، شایعات گسترده‌ای در فضای مجازی توسط کانال‌های تلگرامی و رسانه‌های ضدانقلاب منتشر شد.
 حجت الاسلام امینی، امام جمعه مسجدسلیمان در این باره به خبرنگار دیگر رسانه‌های خبرگزاری فارس، شایعه کشته شدن کسی در اعتراضات هفته گذشته در مسجدسلیمان  را به شدت تکذیب کرد.
 وی اضافه کرد: در این اتفاقات هیچ کسی کشته نشده است فقط خادم مسجد امام حسین(ع) از سوی فتنه‌گران مورد تعرض قرار گرفت و مجروح شد.
 امام جمعه مسجدسلیمان درخصوص پشت‌پرده این اتفاقات هم عنوان کرد: این اعتراضات در مسجدسلیمان در ابتدا در بازار که محل پرترددی است با شعارهایی علیه گرانی و بیکاری آغاز شد اما چند دقیقه بعد با دخالت نزدیک به ۱۰ نفر از اراذل و اوباش بومی و ۳ چهارنفر از افراد غریبه، اعتراضات از مسیرخود خارج شد و شعارهای سیاسی سرداده شد.
 حجت‌الاسلام امینی ادامه داد: این افراد قرار بود فردای آن روز هم تجمع داشته باشند که با راهپیمایی مردم ره به جایی نبردند.
 همچنین یک منبع آگاه در خصوص فیلم منتشر شده که ادعا می شود تشییع جنازه کشته‌شدگان این حادثه است، به خبرنگار فارس گفت: این فیلم قدیمی است و به هیچ وقت به روزهای اخیر اختصاص ندارد. بلکه تشییع یکی از بزرگان ایل بختیاری است.

نظرات بسته اند